Üniversite Sanayi İşbirliği Konusunda İstişare Yapıldı
Üniversite Sanayi İşbirliği Konusunda İstişare Yapıldı

Üniversitemizde Teknoloji Fakültesi  tarafından “Teknoloji Fakültesi Danışma Kurulu Toplantısı” yapıldı. Rektör Prof. Dr. Refik Polat’ın da yer aldığı toplantıda sanayi sektörünü yakından ilgilendiren kurum ve kuruluşların temsilcileri ile bir araya gelinerek üniversite – sanayi işbirliğinde çeşitli projeler geliştirme konusunda istişare yapıldı.

Teknoloji Fakültesi Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıya Rektör Prof. Dr. Refik Polat’ın yanı sıra Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilge Demir, Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Tecimer, Karabük İş Kur İl Müdürü Coşkun Güven, Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Cem Biçen, Karabük Esnaf ve Sanatkârlar Odası Genel Sekreteri Yıldıray Yıldırım, MÜSİAD Karabük Temsilciliği Yönetim Kurulu Üyesi Suat Aksu, Teknoloji Fakültesi Öğretim Üyeleri;  Enerji Sistemleri Mühendisliği Yrd. Doç. Dr. Şafak Ataş ve Yrd. Doç. Dr. Alper Ergün, Mekatronik Mühendisliği Öğretim Üyeleri Yrd. Doç. Dr. Mehmet Şimşir ve Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Oktay Erkol katıldı.

Teknoloji Fakültesi ile üniversite - sanayi işbirliği ve üniversite - şehir birleşmesini sağlamak için toplandıklarını belirten Rektör Prof. Dr. Refik Polat, toplantının amacının iş yerlerinin katma değerlerini artırıcı projeler üretilmesini sağlamak olduğunu belirtti.

Kendi teknolojisini üreten ülke konumunda olmak için bilgi üreten, fayda sağlayan bir yapılanma içerisinde olmak gerektiğini vurgulayan Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilge Demir ise Karabük Üniversitesi’nin kurulduğundan beri iyi noktada olduğunu, farklı kurumlarla bir araya gelerek fayda sağlamak için çalışmaya devam ettiğini belirtti.

Danışma Kurulu Toplantısı’nı yılda iki kez yapmayı planladıklarını söyleyen Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilge Demir ülkenin hedeflerini paylaşarak, bu hedefleri gerçekleştirmek için uğraştıklarını, bunun için de üniversite çalışanı ile sanayi çalışanını bir araya getirmeyi amaçladıklarını ifade etti.

Toplantıda kurum temsilcileri ile öğretim üyeleri sanayi - üniversite çalışmaları konusunda istişarede bulundu.

Fotoğraflar İçin Tıklayınız..!