Fakültemiz Endüstriyel Tasarım Mühendisliği Bölümü Sektördeki Yerini Aldı


İstanbul Fuar Hizmetleri (İFO) tarafından düzenlenen 18. Uluslararası Endüstriyel Reklam ve Dijital Baskı Teknolojileri Fuarı (SIGN İstanbul 2016) 29 Eylül- 2 Ekim tarihlerinde TÜYAP (Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş) İstanbul’da düzenlendi.

Üniversitemize yoğun ilgi

Üniversitemiz, 18. Uluslararası Endüstriyel Reklam ve Dijital Baskı Teknolojileri Fuarı’na Fakültemiz Endüstriyel Tasarım Mühendisliği olarak katılım sağladı. Üniversitemiz kendisini ve bölümünü tanıtarak öğrencilerin kendi tasarımlarını, imalatlarını,  yaptıkları 3D Food Printer, Kartezyen Tipi Printer, Filament yapma makinesi ve 3D Printer ile üretilmiş modelleri sergiledi. Fuara katılan tek üniversite olan Karabük Üniversitesi’nin çalışmaları TÜYAP’da yoğun ilgi görürken KBÜ, 3D printer sektörüne olan ilgisi ve kabiliyeti ile sektördeki yerini aldı.

Fakültemiz Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kerim Çetinkaya Endüstri 4.0 ve 3D Printing konusunda konferans programında sunumlarını yaptı.

Öğrenciler fuar izlenimlerini ve bilgileri paylaşmak üzere Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yaşar’ı makamında ziyaret etti. SIGN İstanbul 2016 fuarında  görevli olan öğrenciler aldıkları plaketi kendilerine olan desteklerinden dolayı Üniversitemiz Rektör Yardımcısı  Prof. Dr. Mustafa Yaşar’a taktim etti.

3D Nedir?

3D, üç boyutlu bilgisayar datasını katı, elimizle tutabileceğimiz gerçek nesnelere dönüştüren bir makine olarak tanımlanmakta. Bu teknoloji geleneksel imalat yöntemleri gerçekleştirilmesi mümkün olmayan geometrileri üretebilmekte.

Fotoğraflar İçin Tıklayınız..!